Unkarinvinttikoirien esittely lemmikkimessuilla

12.04.2016 09:51

Hoi kaikki unkarinvinttikoiraomistajat!

Yhdistyksemme sai hyvin lyhyellä varoitusajalla mahdollisuuden päästä esittelemään mahtavaa rotuamme ensi viikonloppuna järjestettäville lemmikkimessuille, Helsingin Vinttikoirakerhon ständille. Valitettavasti kukaan meidän yhdistyksen hallituksesta ei tapahtumaan pääse, mutta pääsisitkö sinä? Tapahtuma järjestetään Helsingin messukeskuksessa Pasilassa.

Esittelypäivä olisi unkarinvinttikoirille lauantai 16.4.2016. Yhdistys kokoaa esittelymateriaalin joten sinun tarvitsisi vain mennä paikan päälle edustamaan rotuamme. Mikäli kävisi niin onnekkaasti että joku pääsisi näin lyhyellä varoitusajalla esittelemään unkarinvinttikoiraa, otattehan pikaisesti yhteyttä lisätietojen saamiseksi: sun.sihteeri@gmail.com

 

Avustanne jo etukäteen kovasti kiittäen,

SUN ry:n puolesta
Catarina Wikström
Puheenjohtaja