Uusi toimintakausi 1.11.2017 - 31.10.2018

10.01.2018 08:41

Oikein mukavaa alkanutta vuotta 2018 kaikille unkarinvinttikoirien omistajille!

Suomen Unkarinvinttikoirat ry aloitti uusien sääntöjen mukaisesti uuden toimintakauden 1.11.2017.
Vuosikokous pidettiin Hämeenlinnassa 28.10.2017, jossa valittiin yhdistykselle toimihenkilöt jo alkaneelle toimintakaudelle 2017-2018 seuraavanlaisesti:
- Puheenjohtaja Catarina Wikström
- Sihteeri Anne Naukkarinen
- Hallituksen jäsen Mari Rannila
- Hallituksen jäsen Paula Kemppainen
- Hallituksen jäsen Janica Ström
- Hallituksen jäsen Nina Herpola
- Hallituksen varajäsen Nina Lehtinen

Vuosikokouksessa oli käsittelyssä myös seuraavat asiat:

-Jäsenmaksujen suurus, päätettiin että jäsenmaksut pysyvät ennallaan. Jäsenmaksutiedot löytyvät täältä: https://www.unkarinvinttikoirat.com/jasenasiat/
-Nimettiin Nina Lehtinen (Kennel Avenina´s) yhdistyksemme kunniajäseneksi. Yhdistys halusi antaa Ninalle tunnustuksen pitkä-aikaisesta jäsenyydestä, rodun parissa harrastamisesta sekä erityiskiitoksen rodun kasvattamisen kehittämisestä Suomessa.
- Palkittiin vuoden 2016 kiertopalkintovoittajat sekä Ratajuoksun EM-kilpailuissa kolmanneksi juosseen unkarinvinttikoiran (Avenina's Ezredes Ezesmester ”Enska”) omistajalle, Tarja Kenkkilälle kunniakirja sekä lahjakortti Musti ja Mirriin.

-Käytiin läpi unkarinvinttikoiran luonteen ihanneprofiilin arviointiasteikkoa, jotta yhdistys voi tehdä Suomen Kennelliiton jalostustieteelliselle toimikunnalle esityksen unkarinvinttikoiran arvosteluohjeesta.

 

Uuden hallituksen järjestäytymiskokous pidettiin 16.11.2017, jonka myötä varapuheenjohtajana jatkaa Paula Kemppainen ja rahastonhoitajana Anne Naukkarinen. Muiden toimihenkilöiden osalta tiedot löytyvät yhdistyksen kotisivuilta välilehdeltä ”ota yhteyttä” ja uuden hallituksen esittely löytyy täältä: https://www.unkarinvinttikoirat.com/a2016-esittely/

 

Jäsenetuihin kuuluva vuosikirja ilmestyy noin helmi-maaliskuun aikana, riippuen viimeisimpien näyttelyarvostelujen saapumisesta Kennelliitolta.

Oikein paljon onnea ja menestystä vuodelle 2018!

 

SUN ry:n puolesta
Catarina Wikström-Ivaskevicius
Puheenjohtaja